آرشیو خبر

تار كردن (Blur Matter)

 

تار كردن (Blur Matter)

جايي كه حركت هست، پيشرفت نيز هست.
(Rick Helders)

 

شبيه سازيهاي عصر حاضر پر است از كاراكترهاي تار شده اي كه در صحنه گنجانده شده كه ظاهرا در آخرين لحظات ممكن قبل از تاريخ تحويل درست شده اند. دليل اينكه گرافيست ها كاراكتر ها را در عكس هايشان تار مي‌كنند اينست كه مي‌خواهند اين كاراكترها كمتر به چشم آمده و حواس بيننده را از موضوع اصلي پرت نكند (سياهي لشگر)، و يا اينكه عكس مورد نظر را هر چه بيشتر به عكس هاي دوربين هاي دنياي واقعي نزديك كنند. در اين كارها،‌ صرف نظر از فقدان بالانس رنگي معمول و تركيب ضعيف اين كاراكترها، اين تاري "skateboard" مانند (همانطور كه كاراكتر ها حركتي خطي ، حركتي به سمت يك مسير و رفتاري روح مانند، همانند كسي كه روي اسكيت حركت مي كند و از او عكس مي‌گيرند) بسيار چشم را اذيت مي‌كند، اما از طرف ديگر نزديك به واقعيت تصويري است. براي ايجاد تاري "skateboard" معمولي(بزن و در رو) مي توان از دستور "motion blur" در قسمت فيلتر در فتوشاپ استفاده كرد. (به مثال توجه كنيد)


خب، مشكل اساسي در استفاده به صورت اتوماتيك از فيلتر "motion blur" اين است كه تمام بدن كاراكتر ما را به شكل كاملا يكسان تار مي‌كند، نه اينكه رفتار آناتومي بدن انسان را شبيه سازي كرده و حركات خاص آن كاراكتر انتخاب شده را در فضا نشان دهد. همانطور كه مي‌دانيد ما انسانها دو پا هستيم (البته تا زمانيكه در حالت عادي باشيم) براي مثال، زمانيكه به سمت جلو در حركتيم بايد يك پايمان را روي زمين ثابت قرار داده و همزمان پاي ديگرمان به سمت جلو حركت مي‌كند. اين پروسه برداشتن يك گام است، سپس برعكس. به دياگرام زير توجه كنيد.

همانطور كه در تصوير مي‌بينيد، من روي عكس نشان داده ام كه تمام قسمت هاي بدن به يك صورت تار نشده، بلكه بعضي از اعضا كمتر، بعضي ديگر زياد و حتي برخي ديگر از اعضا كاملا واضح بوده و اصلا تار نيستند.


خب، اكنون ميخواهم به شما نشان دهم كه چگونه اين نكته هاي درون عكس را در كارمان اعمال كنيم. من اين كاراكتر را كه در حال نوشيدن ""Redbull است را براي كارم انتخاب كردم و او را در قسمت چپ عكس اضافه مي‌كنم.

من پوزيشن كاراكتر را به سمت راست قرار مي‌دهم، به خط افق هم توجه كنيد هنگام قرار دادن.

بعد از آن، من پاي راست اين جوان بيچاره را انتخاب خواهم كرد، با استفاده از ابزار "lasso" و سپس "feather selection" را...

كم كم زيادش مي‌كنم... به نرمي تارش كنيد، با استفاده از "radial blur". يك چيزي شبيه به اين:


اين بسيار مهم است كه مركز ثقل تار شدن (blur center) را نزديك گوشه بالاي پاي راست انتخاب كنم، تقريبا جايي كه استخوان كشاله ران قرار دارد.

حالا همين پروسه را براي قسمت بالايي بدن تكرار مي‌كنم، با استفاده از "blur radius" و اين بار مركز ثقل تار شدن را در گوشه پايين قرار مي‌دهم.


سپس ساعد دست راست كاراكتر را تا انگشتان "radial blur" مي‌كنم، مركز ثقل را هم آرنج انتخاب مي‌كنم (گوشه بالا سمت چپ در دياگرام مركز ثقل تار شدن):

عكس زير مقايسه كوچكي است بين تكنيك "radial blur" و تكنيك قديمي "motion blur".

و در نهايت با استفاده از "color correction"، به چيزي كه به عنوان نتيجه نهايي مي‌رسيم اين است:

ممنون كه به اين آموزش كوتاه توجه كرديد.

 here is the full high-res PSD file ( ~35 MB, RAR) >>> download here

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایتهای مرتبط

UP Studio
استودیو پرزانته معماری
 
 

Pooria Abbasi 
آموزش مدلسازی پارامتریک و احجام پیچیده معماری
 

 

درباره سایت :

سایت حاضر در تلاش است به منظور کمک به افراد علاقمند به شاخه پرزانت حرفه ای معماری تا علاوه بر یادگیری از طریق آموزش های ارائه شده از خبر های مربوطه نیز اگاه شوند.

 

FOLLOW ME

          

S5 Box

Tab 9

dsaaaaaaaaaaaaaaaaa

طراحی سایت طراحی سایت بهینه سازی سایت طراحی اپلیکیشن