معرفی کتاب

کمپوزیسیون در نقاشی

کمپوزیسیون در نقاشی

شاید با خودتان فکر کنید ؟!یک کتاب در مورد نقاشی ؟؟! سه بعدی ؟! این ها چه ارتباطی با هم میتوانند داشته باشند.همیشه هنرجویان و افرادی که جویای حرفه ایی شدن در سه بعدی هستند از من میپرسند چگونه میتوانیم در هنر سه بعدی حرفه ایی شویم، چه کلاس هایی برویم چه کتاب هایی بخوانیم و من تنها یک جواب برای این پرسش ها دارم اگر میخواهید در دنیای سه بعدی پیشرفت کنید باید خارج از دنیای خودش به دنبالش بگردید. عکاسی ، نقاشی، سینما و... تمام این هنر ها نقش بسیار تاثیر گذاری را بروی کارهای ما دارند ، اما این به ذهن خلاق و کنجکاو شما بستگی دارید که ببینید کدام بخش از هرهنری میتواند برای ما الهام بخش باشد.

کمپوزیسیون در نقاشی ، ساده تر بگویم ترکیب بندی در نقاشی ، این کتاب بیش از آنچه نشان میدهد بار علمی دارد، زمانی که از یک موضوعی بیش از اندازه خوشحال میشویم احساس شعف با ما دست میدهد ، حسی بالاتری از خوشحالی ، زمانی که من این کتاب را میخواندم در لحظات مختلفی آنچنان خوشحال میشدم که می ایستادم و دست میزدم از مطلبی که یاد گرفت و رسما باید بگویم در شعفناکی غرق میشدم. این کتاب را در دوران سربازی در دوره آموزشی تمام کردم ، افرادی که این دوره رو رفته باشند میدانند که غیر ممکن است انقدر وقت و انرژی داشته باشیم که بتوانیم کتابی را کامل بخوانیم، حالا بماند که من چگونه این توفیق وقت شامل حالم شدحال در نظر بگیرید که چقدر این کتاب برایم جذاب بود که از زیر سنگ وقت خالی پیدا میکردم و چنان تاثیر عمیقی بر من داشت که گاهی اوقات فراموش میکردم که من یک کتابی را در حال مطالعه کردن هستم که اصلا مربوط به رشته من نیست.

بگذارید تا توضیح مختصری از کتاب برایتان بیاورم ،قبل از آن پیشنهادی دارم، اگر میخواهید با کتاب ارتباط بیشتری برقرار کنید به این فکر کنید که هر اثر نقاشی که در این کتاب میبینید یک رندر فوق العادست ، پس این کتاب به شما میآموزد که ان رندر فوق العاده را چگونه بوجود آورده.

شما به چه طریقی به عناصر یک نقاشی ( رندر ) وحدت هنری میدهید ؟ این کتاب روش جدیدی را ، در خلق کمپوزیسیون تصویری ارائه میدهد.

مولف این کتاب ، روش یکپارچه کردن عناصر یک تصویر را که هنر آموزان پیشرفته فرا میگیرند ، به طریقی ساده یعنی با تبدیل آنها به یک سری روابط ریتمیکی وهماهنگ بیان میکند.

هر فصل شامل سه قسمت است :

1-بحث در مورد یک مسئله مشخص کمپوزیسیونی

2-یک سری پروژه در مورد ایجاد کمپوزیسیون مربوط به آن مسئله که خواننده باید انجام دهد .

3-تجزیه و تحلیل نمونه هایی که نشان میدهند اساتید حال و گذشته همچون براک،بروگل،سزان،کوپلی،دومیه،دلاکروا،دوبوفه،ال گرگو،گینزبرو،گویا، هومر،ماتیس،پیکاسو،رامبراند،سورا،ولاسکوئز،وایت و غیره چومه این مسائل را حل کرده اند.

با پیگیری این سه قسمت خواننده تشویق میشود که حل این مسائل را که اساتید هم روی آنها کار کرده اند فراگیرد.

تحت راهنمایی این مولف با تبحر، خواننده میآموزد که چگونه میتواند روابط دو بعدی اشکال،مناسبات سایه روشن ( این قسمت بسیار کاربردی برای ما سه بعدی کارهاست ) و روابط رنگ را دید.پس از آن او فضای منفی، فضای شلوغ، کمپوزیسیون عمودی و افقی، فضای اشغال نشده و خالی و نیز بیان حالت به وسیله خط و بافت را مطرح میکند. بلاخره ، نویسنده به تصور عمق سه بعدی می پردازد.

دیوید فرند که نویسنده کتاب (راه خلاق نقاشی) میباشد و سال های طولانی است که نقاش و استاد هنر میباشد ، یکبار دیگر نشان میدهد که حتی نوآموزان میتوانند، بصیرت هنری خود را توسعه دهند و قادر خواهند شد که کار های هنری افتخار آفرین خلق کنند.

دیدگاه‌ها  

0 #1 شهرام سینایی 1395-01-11 07:15
خیلی عالی هست
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایتهای مرتبط

UP Studio
استودیو پرزانته معماری

Pooria Abbasi 
آموزش مدلسازی پارامتریک و احجام پیچیده معماری

درباره سایت :

سایت حاضر در تلاش است به منظور کمک به افراد علاقمند به شاخه پرزانت حرفه ای معماری تا علاوه بر یادگیری از طریق آموزش های ارائه شده از خبر های مربوطه نیز اگاه شوند.

FOLLOW ME

S5 Box

Tab 9

dsaaaaaaaaaaaaaaaaa

طراحی سایت طراحی سایت بهینه سازی سایت طراحی اپلیکیشن