معرفی کتاب

Digital Lighting And Rendering

Digital Lighting And Rendering

من این کتاب را در یک جمله تعبیر میکنم ، قرآن دنیای کامپیوتر گرافیک (CG) این کتاب آنچنان کامل و پر مغز و جامع هست که هیچ کتایی نمیتواند با آن رقابت کند ، در این کتاب Jeremy سیر تا پیاز حقایق و فسلفه وجودی هر یک از پارامتر هایی که ما ساعت ها با آن در نرم افزار های سه بعدی کار میکنیم را برای ما شرح میدهد و با نثری ساده و روان موضوعاتی که شاید در نگاه اول ساده باشند اما در واقعیت بسیار مهم هستند را بیان میکند.

تا قبل از اینکه من این کتاب را مطالعه کنم خیلی از موارد با تعبیر به اینکه ، نه! من این راه را نباید بروم چون این روش حرفه ایی نیست ، برای رسیدن به جواب رسما دور های قمری میزدم ولی بعد از مطالعه متوجه شدم همان مواردی که من از آنها دوری میکردم تماما تکنیک و فوت فن هایی هستند که حرفه ایی های دنیای هنر از آن استفاده میکنند. و یا اینکه بعضی از موضاعات را من بصورت حسی به این نتیجه رسیده بودم که اگر از این راه بروم جواب بهتری میگیرم بدون آنکه هیچ مبنای و پیش زمینه علمی برای آن حسم داشته باشم، و در کمال ناباوری متوجه شدم حس من کاملا در راستای درستی عمل میکرده و تمام آن موضوعات مبنای علمی عمیقی در خود دارد.

البته مواردی که دربالا اشاره کردم مربوط به بخش نور این کتاب بود جالب اینجاست نور تنها یکی از بخش های این کتاب است ،بخش هایی دیگری همچون متریال که خود متریال به طور مجزا به بخش های ریزی تقسیم میشود که هر بخش آن از نظر بار علمی یک کتاب چند جلدیست.

نکته بسیار مهم و جالب این  کتاب این است ، اصلا مهم نیست شما با چه نرم افزاری کار میکنید ، به این خاطر که تمام مطالبی که در این کتاب گفته میشود نقطه اشتراک تمام نرم افزار های سه بعدیست. که البته در مورد همین مطلب که این کتاب  محدود به هیچ نرم افزار سه بعدی نیست به دفعات در جای جای آن عنوان شده است.

اما متاسفانه باید بگویم که این کتاب تا به امروز ترجمه نشده است.انشاالله روزی برسد که یک انسان خیّر این کتاب را به فارسی ترجمه کند Wink

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایتهای مرتبط

UP Studio
استودیو پرزانته معماری

Pooria Abbasi 
آموزش مدلسازی پارامتریک و احجام پیچیده معماری

درباره سایت :

سایت حاضر در تلاش است به منظور کمک به افراد علاقمند به شاخه پرزانت حرفه ای معماری تا علاوه بر یادگیری از طریق آموزش های ارائه شده از خبر های مربوطه نیز اگاه شوند.

FOLLOW ME

S5 Box

Tab 9

dsaaaaaaaaaaaaaaaaa

طراحی سایت طراحی سایت بهینه سازی سایت طراحی اپلیکیشن