معرفی کتاب

دید خلاقانه در عکاسی

دید خلاقانه در عکاسی

یادم می آید زمانی که خواندن این کتاب را شروع کردم ، در مسافرت بودم و برای یک سفر عکاسی به سمت ابیانه و کاشان میرفتم،هر پاراگراف از این کتاب را که میخواندم سرم را بلند میکردم و از پنجره ماشین به بیرون نگاه می انداختم و به دنبال کادری جذاب بودم چون این کتاب داشت به من یاد میداد همیشه متفاوت تر از دیگران نگاه کن، چیزی را ببین که دیگران نمبینند این فرق تو با یک شخص عادیست،

زمانی که به ابیانه رسیدم چند ساعت اول فقط نگاه میکردم در حالی که همسفر های من عکس های بسیاری گرفته بودن ، خیلی جالب بود در حالی که یک دوربین خوب دیجیتال داشتم تصور این را میکردم که یک دوربین آنالوگ دارم به همراه تنها یک قطع فیلم 36 تایی پس به هیچ عنوان نمیتوانستم آن 36 تا را هدر بدهم ، به خاطر دارم بین هر شات از عکس هایم 20 دقیقه تا نیم ساعت فاصله بود بسیار هیجان انگیز بود.در مسافرت بعدی که قرار بود در یک مسیر خطی، بناهای معماری یزد،کرمان،بندرعباس و کیش را عکاسی کنیم در خاطرم هست که در تمام آن 14 روز تمامیه عکس هایم را سیاه و سفید گرفتم چه رنگ هایی که را که از دست دادم اما بنا به نصیحت برایان پترسون در کتاب " نور سنجی در عکاسی " ( که البته قبلا این کتاب را در سایتم معرفی کرده بودم) " اگر میخواهیم نور را درک کنیم سیاه سفید عکس بگیریم " عمل کردم، بله درسته رنگ های بسیاری از دست دادم ولی واقعا تاثیر بینظیر بروی من گذاشت، کارد های خلاقانه ایی را پیدا میکردم که خودم هم تصور نمیکردم این کادر های تا این حد زیبا باشند و البته به همه شما خواننده های عزیزم هم این توصیه را میکنم که اگر میخواید نور و کادر را درک کنید سیاه سفید عکاسی کنید من انجام دادم و تاثیرش را دیدم شما هم انجام دهید .

در پشت کتاب متن جالبی را نوشته شده است :

خلاقیت مخصوص اقلیتی برگزیده نیست، این کتاب به هر عکاسی کمک می‌کند که محیط اطرافش را از زاویه‌ای جدید ببیند واز عادات بصری بدی که منجر به عکس‌هایی معمولی و بدون خلاقیت می‌شود، دوری کند. روش آموزش برایان پترسون ، آزموده شده، ساده وبسیار موثر است. او با استفاده از عکس‌های گیرای خود به عنوان مثال، در‌مورد روش خلق تصاویر موفق و استثنایی بحث می‌کند واغلب با ارایه‌ی عکس‌های مقایسه‌ای قبل و بعد از سوژه‌هایش، نکته‌ی مورد نظرش را به روشنی شرح می‌دهد. هر کسی می‌تواند ببیند- اما با تمرین، خوانندگان این کتاب پترسون، دید واقعی عکاسی خود را رشد خواهند داد وعکس‌های بهتری خواهند گرفت.

دیدگاه‌ها  

0 #1 سارا سیدحسینی 1394-08-11 19:15
ممنون از زحمات شما
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایتهای مرتبط

UP Studio
استودیو پرزانته معماری

Pooria Abbasi 
آموزش مدلسازی پارامتریک و احجام پیچیده معماری

درباره سایت :

سایت حاضر در تلاش است به منظور کمک به افراد علاقمند به شاخه پرزانت حرفه ای معماری تا علاوه بر یادگیری از طریق آموزش های ارائه شده از خبر های مربوطه نیز اگاه شوند.

FOLLOW ME

S5 Box

Tab 9

dsaaaaaaaaaaaaaaaaa

طراحی سایت طراحی سایت بهینه سازی سایت طراحی اپلیکیشن