معرفی فیلم و انیمیشن

Stalingrad

 

STALINGRAD

روایت پرهزینه و دیجیتالی روس ها از بزرگ ترین نبرد تاریخ معاصر روسیه

فیلم روسی حاضر در بخش فیلم خارجی زبان اسکار و اولین فیلم سه بُعدی آیمکس اکران شده روسی عظیم، پرسر و صدا، مملو از انفجار . هرچند نتوانست نظر منتقدان را به خود جلب کند و نمره قابل قبولی از آنان دریافت کند .

با این حال این فیلم یکی از مهمترین فیلم های سینمای روسیه در دهه اخیر است و جدای از فیلم نامه ، به لحاظ جلوه های بصری یک قدم رو به جلو بزرگ برای سینمای روسیه خواهد بود .

 

نبرد استالینگراد گاهی اوقات خونین ترین نبرد در تصاویر آرشیوی نامیده می شود، این نبرد برای چند دهه خوراک سینمایی بوده است که مشهورترین آنها «دشمن پشت دروازه» ساخته ژان ژاک آنو و محصول 2001 است. فیلنامه نویسان، ایلیا تیلکین و سرگئی سِنژکین تمرکز روی یک زمان محدود در یک فضا جغرافیایی کوچک انتخاب کرده اند؛ این یکی از انتخاب های خردمندانه آنهاست، که به خوبی در پردازش داستان وشخصت ها نویسنده را یاری می کند .اما در نسخه 2013 این واقعه نقاط قوت فیلم قبلی دیده نمی شود . 

 

 

جدای از بحث محتوا که قبل تر هم اشاره به ناکامی فیلم شد . اگر وارد بحث فرم بشویم قطعا نقاط شاخص فیلم غیر قابل انکار خواهد بود . مهمترین نکته آموزنده فیلم در بحث جلوه های بصری که از ابتدای فیلم به خوبی قابل تشخیص و درک است . مقوله رنگ و فرآیند colorcorrection است . استفاده مکرراز کنتراست زرد و آبی در فضای هارمونیک بک گراند قطعا به تنهایی یک اثر هنری محسوب می شود .

در این میان تیم طراحی که صحنه پردازی تکان دهنده اشان، همراه با دست اندر کاران جلوه های بصری، تقریباً به یقین بیش از سی میلیون دلار بودجه صرف کرده اند را نباید فراموش کرد. موسیقی آنجلو بادالامنتی که از اجرایی مطنطن و اغراق آمیز به اجرایی شیرین و گوش نواز تغییر می کند، بدون شک آرزوهای فیلمساز را منعکس می کند.

 

 

بخش سه بعدی جلوه های ویژه کار هم بوسیله نرم افزار Houdini شبیه سازی شده که در دموریل 2014 کمپانی SideEffects (سازنده هودینی ) بخش قابل توجه از آن مربوط به تصاویر منتخبی از استالینگراد بود که به این معناست که حداقل در زمینه شبیه سازی و جلوه های ویژه این فیلم نه تنها مورد تائید کمپانی SideEffects بوده ، بلکه جزو بهترینهای این عرصه بوده است .

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایتهای مرتبط

UP Studio
استودیو پرزانته معماری
 
 

Pooria Abbasi 
آموزش مدلسازی پارامتریک و احجام پیچیده معماری
 

 

درباره سایت :

سایت حاضر در تلاش است به منظور کمک به افراد علاقمند به شاخه پرزانت حرفه ای معماری تا علاوه بر یادگیری از طریق آموزش های ارائه شده از خبر های مربوطه نیز اگاه شوند.

 

FOLLOW ME

          

S5 Box

Tab 9

dsaaaaaaaaaaaaaaaaa

طراحی سایت طراحی سایت بهینه سازی سایت طراحی اپلیکیشن