HOME

HOME 

 

بدون اغراق می توان گفت در بین تمام فیلمهایی که در مورد طبیعت ساخته شده است این مستند   از لحاظ جلوه های بصری و تصاویر نمایش داده شده از نقاط مختلف زمین بی همتا می باشد، تصاویری خیره کننده و بسیار بسیار دیدنی از سراسر جهان که هر بیننده ای را در جای خود میخکوب می کند. در واقع این فیلم انقلابی در صنعت ساخت مستند به حساب می آید. 

 

در یک کلام می توان ادعا کرد که این مستند کاملترن اثر با موضوعیت طبیعت و منابع طبیعی است . چه به لحاظ محتوا و چه به لحاظ فرم و همچنین به لحاظ فرآیند تولید و ساخت

به همه دوستان توصیه میکنم که این فیلم را با دقت و بار ها و بار ها ببینند که قطعا یکی از اتفاق های خوب و موفق سینما در سالهای اخیر است . هنگام تماشای فیلم به نوع انتخاب تصاویر ، کادر بندی ها، رنگ بندی و نور پردازی دقت ویژه داشته باشید که یکی از کلاس های آموزنده عکاسی خواهد بود .

این مستند در 5ژوئن ۲۰۰۹ در بسیاری از سینماهای دنیا و شبکه‌های مختلف تلویزیونی به نمایش درآمد، پخش همزمان این فیلم در ۱۸۱ کشور جهان، رکورد تعداد نمایش فیلم را در آن تاریخ از آن خود کرد.

 

 

"خانه"، فیلمی از یان آرتور برتراند (Yann Arthus-Bertrand) است که درباره خانه ی ما در کهکشان، یعنی زمین ساخته شده است. این فیلم به طور صد در صد شامل تصویربرداری هوایی از مکان های مختلف کره زمین در 54 کشور دنیاست. ولی جالب این جاست که هیچ کدام از تصاویر شبیه سازی نیستند و همگی محصول فیلم برداری هستند . حتی سکانس اول که از بیرون به زمین نگاه می شود حاصل یک فیلم برداری حرفه ای خارج از جو زمین و به کمک دوربین های پیشرفته است .

این مستند توسط موسسه Goodplanet با همکاری 88000 نفر و پشتیبانی برند ها و شرکت های معروفی همچون: Gucci, Puma, Alexander McQueen, Ellos, Fnac, CFAO, Bottega Veneta, Sergio Rossi, Boucheron و ... تهیه شده است.

مستند "خانه" (Home) زیبایی های بی نظیری از وطن خاکی ما انسان ها را به تصویر کشیده است؛ به طوری که در حین تماشای فیلم احساس می کنی فریم به فریم به تماشای عکس نشسته ای. یان آرتوس برتراند عکاس است و چنانچه گفته شده، این نخستین تجربه ی کارگردانی اوست که به حق تجربه ی زیبایی است. اما شغل اصلي «برتراند » در زندگي خلباني «بالون » بود. خودش مي گويد: «از همين طريق به عکاسي هوايي علاقه مند شدم ». در 30 سالگي به مدت سه سال خانواده شيرها را در «کنيا » دنبال کرد و گفت: «اينجا بود که دريافتم عکاسي مديومي عالي براي روايت پدیده ها است.

 

 

نمايشگاه هاي بسياري از کارهاي او در کشورهاي مختلف تشيکل شد و تا چند سال آينده نيز برنامه نمايشگاهي او برپاست. يک نمايشگاه او تنها در پاريس بيش از دو ميليون بيننده داشت. او در سال 1991 آژانس عکس Altitude در راه اندازي کرد و از آن هنگام به جمع آوري عکس هاي هوايي دنيا پرداخت.

اما از این فیلم هرچقدر هم به قطعاتی از عکس شبیه باشد، همانقدر به سمفونی زیبایی از موسیقی ملل شباهت دارد که در زمینه ی تصاویر بیننده را در خود غرق می کند، بی آنکه متوجه باشد.

موسيقي این فیلم را "آرماند آمار" (Armand Amar) یکی از بهترین موسیقی دانان فرانسه ساخته است. وی متخصص صدا و موسیقی جهانی است و ترکیبی از انواع فرهنگها در بطن موسیقی فیلم پیاده کرده است، ایده ای که در تناسب با تصویر خلاقانه ی فیلم دارد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایتهای مرتبط

UP Studio
استودیو پرزانته معماری
 
 

Pooria Abbasi 
آموزش مدلسازی پارامتریک و احجام پیچیده معماری
 

 

درباره سایت :

سایت حاضر در تلاش است به منظور کمک به افراد علاقمند به شاخه پرزانت حرفه ای معماری تا علاوه بر یادگیری از طریق آموزش های ارائه شده از خبر های مربوطه نیز اگاه شوند.

 

FOLLOW ME

          

S5 Box

Tab 9

dsaaaaaaaaaaaaaaaaa

طراحی سایت طراحی سایت بهینه سازی سایت طراحی اپلیکیشن